Napište mi na tereza@nutriandtherapy.cz nebo zavolejte na 739 629 237.

Příkop 2a, Brno nebo online

Psychosomatika a body-terapie

Začněte důvěřovat moudrosti těla.

V body-terapii můžete řešit veškerá témata jako v klasické psychoterapii, tedy cokoliv, co Vás v životě trápí nebo na čem byste chtěli zapracovat.

Body-terapie, tedy terapie orientovaná na tělo, je také velmi vhodná, pokud cítíte, že Vám psychika ovlivňuje tělesnou pohodu (například v obdobích stresu trpíte velkým svalovým napětím nebo jinými potížemi). Může Vám pomoci, pokud máte nějaký druh onemocnění, které se jeví jako psychosomatické anebo onemocnění, na které nezabírají klasické medicínské metody či se opakovaně vrací (typicky např. migréna, ekzémová onemocnění, nadměrné pocení).

Body-terapie se dále velmi osvědčuje u klientů s poruchami příjmu potravy (mentální anorexií, mentální bulimií, záchvatovitým přejídáním nebo nespecifickými poruchami příjmu potravy). Je vhodná jako doplňková terapie při snižování nadváhy, obzvlášť pokud nadváha nereaguje na úpravu jídelníčku (kila se nechtějí hnout).

Spolupráce se mnou probíhá v mé pracovně na ulici Pekařská, Brno střed.

PŘÍKLAD TÉMAT V PSYCHOSOMATICE A BODY-TERAPII

  • vnímání těla jako cesta k větší spokojenosti
  • témata vztahu k vlastnímu tělu i vztahu k sama sobě
  • poruchy příjmu potravy, nevolnosti spojené s jídlem, poruchy trávení, přejídání, neschopnost zhubnout nebo navýšit váhu
  • nemoc jako informace, že se něco děje
  • vyladění životního tempa, (ne)schopnost se pohnout z místa nebo naopak zpomalit
  • a další témata z běžného života jako jsou vztahy, práce aj.:)

JAK V PSYCHOSOMATICE A BODY-TERAPII PRACUJI

  • Na prvním sezení (a většinou několika dalších) je základní metodou rozhovor v pohodlných křeslech mé pracovny v centru Brna.
  • Do rozhovorů zařazuji prvky práce s tělem – například jemné prociťování, co se v těle děje, když se zaměřujeme na problémy, se kterými jste za mnou přišli.
  • V další fázi spolupráce pak pracujeme vysloveně přes tělo na terapeutickém lehátku nebo matraci. Jedná se o metody biodynamické body-psychoterapie a speciálně sestavené terapeutické (tzv. biorelease) masáže, které umožňují působit na psychiku člověka právě přes tělo. Body-terapie i naprostá většina terapeutických masáží se na rozdíl od běžných masáží provádí přes oděv.