Napište mi na tereza@nutriandtherapy.cz nebo zavolejte na 739 629 237.

Příkop 2a, Brno nebo online

Kdo jsem

Jmenuji se Tereza Bočková,

cílem mé práce je pomoct Vám k tomu, abyste se cítili spokojeně nejen ve svém těle, ale i v mysli a duševně.

Mým mateřským oborem je výživa člověka, kterou jsem vystudovala ve dvou vysokoškolských oborech a několik let v ní pracovala.

V současné době se věnuji převážně terapii, body-terapii a propojení terapie s nutričním (výživovým) poradenstvím. Můžete mě také kontaktovat, pokud máte zájem pouze o úpravu jídelníčku bez přesahu do terapeutické práce.

Logo lékařské fakulty Masarykovy univerzity
Logo Mendelovy univerzity v Brně
Portrét terapeutka Tereza Bočková

MOJE CESTA

Studium výživy jsem absolvovala v oboru nutriční terapeut na lékařské fakultě Masarykovy univerzity a dále v oboru jakost a zdravotní nezávadnost potravin na Mendelově univerzitě v Brně.

Pět let jsem pracovala v Centru Anabell, které se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy. V té době jsem začala dělat šestiletý psychoterapeutický výcvik v biodynamické body-psychoterapii, ve kterém jsem v roce 2021 dokončila základní stupeň a nadále v něm pokračuji. Od roku 2022 také dálkově studuji psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. 

Lektorovala jsem prevenci poruch příjmu potravy na základních a středních školách a kurzy pro zdravotníky a veřejnost. Příležitostně jsem psala články pro média a mohli jste mě zahlédnout také v pořadu Doktor.Ka. Na poli výživy jsem dlouhodobě spolupracovala s organizací STOB.cz, kde jsem se také vyškolila v metodice snižování nadváhy a obezity s využitím metod kognitivně-behaviorální terapie.

Aktuálně spolupracuji s Diecézní charitou Brno, nejčastěji mě však najdete v mé pracovně – v Brně, Příkop 2a, kde se věnuji svým klientům. Specializuji se na terapii pro klienty s poruchami příjmu potravy (mentální anorexií, bulimií, záchvatovitým přejídáním, orthorexií a jinými) a terapii jako takovou – v různých životních tématech, a to se zapojením metod body-terapie. Stále také nabízím klasické nutriční poradenství s jídelníčkem a v hubnutí či přibírání.

Tereza Bočková Brno