PO 10–18 | ÚT 8–18 | ČT 8–18 | PÁ Skype

Pekařská 44 / 424, Brno 602 00

tereza@nutriandtherapy.cz

(+420) 739 629 237

Top

Zkušenost z pohledu Renaty

Asi 30 let jsem se potýkala s nadváhou a obezitou. Několikrát se mi podařilo zhubnout i 20 kg, ale vždy se váha vrátila brzy zpět. V loňském roce 2017 jsem se rozhodla s tím něco udělat (objevovaly se bolesti kolen, necítila jsem se dobře, měla jsem nezvladatelnou chuť na sladké). Velkou motivací pro mě byla plánovaná letní pěší pouť na Turzovku (200 km) – to bych při své váze 91 kg (výška 165 cm) určitě nezvládla. Je rozdíl nosit s sebou 15 kg batoh nadváhy navíc, než se pohybovat bez něj.

Hledala jsem výživového poradce, který by mi pomohl. Nechtěla jsem si kupovat různé produkty a držet dietu, ale změnit životní styl. Na internetu jsem si našla kontakt a objednala se. Přivítala mě mladá dívka, ve věku mé dcery. Se zaujetím mě vyslechla a domluvily jsme se na průběhu našich schůzek. Chtěla jsem se naučit stravovat tak, abych neměla hlad, jídlo si připravovala z běžných surovin dostupných na vesnici a nemusela každý den cvičit. Během jednoho týdne mi Tereza poslala mailem jídelníček, který mě velmi mile překvapil. Nebyl totiž podobný těm v časopisech, ale velmi obsáhlý. Mohla jsem si vybrat ze skupin potravin podle toho, na co mám právě chuť (několik variant snídaní, svačin, obědů a večeří). Množství a výběr jídel byl upraven tak, aby byla strava pestrá a vyvážená a vedla k redukci tuků.

 


 

Začaly jsme se scházet po 14 dnech. Každá schůzka začala změřením na přístroji IN BODY. Potom jsme se bavily o tom, jak se mi dařilo dodržovat jídelníček a co potřebuji vysvětlit. Měla jsem vždy připravené otázky. Moje poradkyně mi srozumitelně vysvětlila, co mě zajímalo. Domluvily jsme se na 10 lekcích, které jsem mohla vyčerpat během jednoho roku. Interval schůzek jsme domlouvaly podle potřeby.

Dnes po jednom roce změny se cítím mnohem lépe, zhubla jsem 15 kg, jsem se sebou spokojená. Někdy si zamlsám a vůbec si to nevyčítám, protože se dokážu zase vrátit zpět k tomu, co mám již zažité. Postupně jsem se naučila rozumět údajům na obalech potravin.

Svoji poradkyni Ing. Terezu Bočkovou vřele doporučuji všem, protože mě dokázala povzbudit i v horších časech, kdy se dařilo méně, své práci rozumí, trpělivě vyslechne a vysvětlí, co je třeba. Je také na ní vidět, že to co říká, také žije.

12. 5. 2018 Renata, 48 LET

Share
Zkušenosti a příběhy klientů